![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11987207
*
nr 1198 7207
Spegel
Gustaviansk stil, 1800-tal. Höjd: 76
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:16:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 15:04:25
1
1.600 kr
20/8 15:43:45
2
1.600 kr
20/8 15:43:45
1
1.600 kr (Budbetjänt)
20/8 15:43:52
2
1.700 kr
20/8 18:49:47
1
2.200 kr
20/8 19:51:54
1
Vinnande bud
20/8 20:11:42
3
2.200 kr
20/8 20:11:42
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1198 7207
Spegel
Gustaviansk stil, 1800-tal. Höjd: 76
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/8 15:04:25 | 1 | 1.600 kr |
20/8 15:43:45 | 2 | 1.600 kr |
20/8 15:43:45 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
20/8 15:43:52 | 2 | 1.700 kr |
20/8 18:49:47 | 1 | 2.200 kr |
20/8 19:51:54 | 1 | Vinnande bud |
20/8 20:11:42 | 3 | 2.200 kr |
20/8 20:11:42 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53